Miejska Biblioteka Publiczna im. J.Słowackiego w Tarnowie
2022-7-15
12.07.2022"Dwudziestolecie XX-XXI" - wystawa
Tarnów MBP

Już w najbliższy piątek, 15 lipca, o godzinie 17:00 w Galerii Niebieskiej (ul. Krakowska 4) odbędzie się wernisaż wystawy prac autorów tworzących w dwudziestoleciu XX wieku, a pochodzących z kolekcji Krystyny Baniowskiej-Stasiek oraz jej własnych prac powstałych w latach dwudziestych bieżącego stulecia.
Zapraszamy! Wstęp wolny!

🔹 KRYSTYNA BANIOWSKA-STĄSIEK
Twórczość w zakresie grafiki użytkowej, malarstwa i fotografii. Studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu w pracowni grafiki Krzywki i Piotrowicza.
W l. 1976-1996 dyrektor BWA w Tarnowie. Każdy dzień wypełnia się rozlicznymi wydarzeniami, informacjami, poezją, zagubionym psem i kotem, pandemią, katastrofą, wojną, koncertem, podróżą – nie ma początku ani końca. Co robić? Ciach, ciach, ciach nożyczkami, świat się rozsypał, rozbił jak lustro. Zbieram kawałki, nie porządkuję, lecz zmieniam ich miejsce. Zaczyna się kalejdoskop. W tej preparacji świat staje się na nowo ożywiony, pełen obfitości, niespodzianek i tajemnic.

Baniowska_komunikaty kopia.jpg Baniowska_komunikaty kopia