12.07.2022Czy warto być przyzwoitym człowiekiem? – konkurs literacki. Rok 2022 rokiem Władysława Bartoszewskiego

Rok 2022 Uchwałą Senatu RP został ogłoszony rokiem Władysława Bartoszewskiego.
Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży chcąc uczcić wybitną, nietuzinkową postać, ogłasza konkurs literackich ph. Czy warto być przyzwoitym człowiekiem? nawiązujący do wartości głoszonych przez profesora.

Władysław Bartoszewski swoich tekstach niejednokrotnie zawierał ciekawe i pouczające myśli, które mogłyby stanowić życiowe motto dla każdego z nas.

Konkurs adresowany jest do mieszkańców Łomży i powiatu łomżyńskiego, zarówno młodzieży, jak i osób dorosłych.

Celem konkursu jest zainteresowanie zagadnieniami dotyczącymi etyki, kształtowanie wrażliwości społecznej, zwrócenie uwagi na wiel­oasp­ekto­wość­ pojęcia przyzwoity oraz poznanie twórczości i osiągnięć Władysława Bartoszewskiego.

Poprzez konkurs chcemy zachęcić młodzież i dorosłych do pisania i prezentowania własnej twórczości literackiej.

Dowolny tekst literacki zgłoszony do konkursu nie może przekraczać 4 stron wydruku komputerowego. Pracę należy napisać czcionką Times New Roman o wielkości 12 punktów, interlinia 1,5 wiersza.

Pracę konkursową wraz z kartą zgłoszenia należy złożyć osobiście w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Długa 13, pok. 105 lub przesłać na adres e-mail: biblioteka@mbp-lomza.pl do 20 października 2022 r.
Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w dniu 10 listopada (czwartek) 2022 r. o godz. 12.00
w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży, ul. Długa 13.

Oceny prac konkursowych dokona komisja powołana przez Organizatora.
Kryteria oceny:
- oryginalność pomysłu,
- styl literacki,
- spójność formy i ogólne wrażenie artystyczne.

Zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne z:
- uznaniem warunków regulaminu,
- oświadczeniem, że uczestnik posiada wszelkie prawa autorskie do zgłoszonej pracy,
- wyrażeniem zgody na przetwarzanie i udostępnianie swoich danych osobowych zgodnie z Ustawą
o ochronie danych osobowych z dn. 29 sierpnia 1997 roku, z późn. zm.

Informacje o konkursie pod nr tel.: 86-216-54-81 w. 24, na stronie www.mbp-lomza.pl oraz Facebooku (www.facebook.com/mbplomza).

ZAPRASZAMY!!!
plakat-czy-warto-scaled.jpg