Biblioteka Publiczna w Zielonkach - Kulturoteka Bibice
Dom Ludowy w Bibicach, ul. Rynek 2
32-087 Bibice
2022-7-20
20.07.2022„Zbuduj z nami zieloną przestrzeń”– warsztaty tworzenia ogrodów wertykalnych w Bibicach
Zielonki BP

Kulturoteka Bibice zaprasza dorosłych i dzieci do udziału w warsztatach budowania drewnianych ogrodów wertykalnych „Zbuduj z nami zieloną przestrzeń”, organizowanych w ramach projektu edukacyjno-ekologicznego pod nazwą „Ogrody aż do nieba, tego nam dzisiaj trzeba!”. Warsztaty odbędą w siedzibie biblioteki w środę 20 lipca w godz. 17:00-20:00. Spotkanie poprowadzi eko-instruktorka Beata Godynia-Kapałka.

Tworzenie drewnianych ogrodów wertykalnych to kompilacja zajęć ogrodniczych, stolarskich i upcyklingowych, których celem jest stworzenie służących lokalnej wspólnocie dostępnych dla wszystkich społecznych ogrodów na świeżym powietrzu. W trakcie warsztatów poznamy i posadzimy zdrowe użytkowe rośliny – pachnące zioła, pyszne warzywa i owoce oraz kwiaty ozdobne. Każdy z uczestników przygotuje też własny mini-ogródek w doniczce, który zabierze ze sobą do domu. Spotkanie rozpocznie się krótkim wykładem z zakresu ekologii na temat permakultury.

Warsztaty mają charakter bezpłatny. Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Zapisy i więcej informacji w bibliotece.