01.08.2022"O pewnym poecie" - w 1. rocznicę śmierci Wiesława Kulikowskiego

Minął rok, gdy w strugach sierpniowego deszczu na mieleckim cmentarzu parafialnym pożegnaliśmy naszego poetę, Wiesława Kulikowskiego.
Kulikowski.png

Urodzony na Kresach, mieszkał w Mielcu, gdzie przez lata edukował młodzież w Liceum Medycznym.
Związany był z krakowskim środowiskiem literackim – był członkiem krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.
Przyjaciół poetów miał także w wielu innych zakątkach naszego kraju, w tym i w Rzeszowie.
To przedstawiciele literackiego środowiska rzeszowskiego żegnali poetę na mieleckim cmentarzu w dniu 5 sierpnia 2021 roku

Wiecej informacji na stronie internetowej Biblioteki

W Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 prezentujemy wystawę, która przedstawia literacką spuściznę (w wyborze) pewnego poety z Mielca…
Zapraszamy do oglądania od 2 sierpnia.

Wiesław Kulikowski w zbiorach mieleckiej biblioteki - katalog

Kulikowski.png Kulikowski