Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu

baner 1.jpg

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu
Otwarte Zabytki
zapraszają na warsztaty i grę miejską
Podróż do przeszłości
11 – 13 sierpnia 2014 / godz. 10:00 – 15:00
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4
Udział w zajęciach jest bezpłatny

Zapraszamy dzieci i młodzież z Opola do udziału w warsztatach i grze miejskiej stworzonej w oparciu o wykorzystanie serwisu i aplikacji mobilnej Otwartych Zabytków (www.otwartezabytki.pl), które posłużą jako narzędzia do zbierania i uzupełniania informacji o zabytkach architektury Opola.

Uczestnicy będą mieli okazję nie tylko dowiedzieć się więcej na temat przeszłości i historii swojego lokalnego dziedzictwa oraz zapoznać się z wybranymi narzędziami cyfrowymi wyko­rzys­tywa­nymi­ w projekcie Otwarte Zabytki, ale także poznać podstawowe zasady otwartości w sieci i legalnego korzystania z zasobów dostępnych w internecie, spędzając przy tym jeden z trzech letnich dni na dobrej zabawie.

Warsztaty odbędą się w trzy kolejne dni: 11, 12 i 13 sierpnia 2014 roku, w godz. 10:00-15:00. Zajęcia podzielone będą na 2 części. W części pierwszej odbędzie się gra miejska (w centrum Opola), w części drugiej – warsztaty w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu.

Zapraszamy zarówno indywidualnych uczestników, jak i grupy dzieci i młodzieży, jednocześnie informując, że zapisać można się na jeden z trzech podanych terminów, a do udziału konieczna jest obecność rodziców lub opiekunów.

Wszystkich zain­tere­sowa­nych­ zapraszamy do zgłaszania chęci udziału za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego do 7 sierpnia 2014 r.

baner 1.jpg baner 1