Rodzaj wydarzenia

2022-9-4
22.08.2022Salon Poezji "Ballady i Romanse". Narodowe Czytanie 2022
Tarnów MBP

Tarnowska Biblioteka serdecznie zaprasza na Salon Poezji w ramach 11. edycji Narodowego Czytania, który odbędzie się 4 września 2022 r. (niedziela), o godzinie 11:00 na Małej Scenie Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie. Lekturą wydarzenia będą „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza z okazji przypadającej w tym roku dwusetnej rocznicy wydania.
Poezję usłyszymy w wykonaniu aktorów: Piotra Hudziaka, Jerzego Pala i Ireneusza Pastuszaka oraz uczniów I LO im. K. Brodzińskiego. Oprawę muzyczną zapewni SunDay Quartet w składzie: Karolina Konieczko - skrzypce I, Agnieszka Chajec - skrzypce II, Ewa Więcek-Drożdż - altówka, Katarzyna Wrona - wiolonczela.

▪ Dofinansowano za środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Narodowe czytanie 2022_plakat kopia.jpg Narodowe czytanie 2022_plakat kopia
jpg, 4.5 MiB, 2480x3508