25.08.2014Japońskie wakacje

Logo portalu

W gruczeńskiej Bibliotece Publicznej odbyły się 3 wakacyjne spotkania o Japonii. Uczestnicy wspólnie wykonali kolaż obrazujący specyfikę tego kraju (ikebana, szybkie pociągi, elektronika, japońskie domy z fikuśnymi dachami, zawiłe pismo…).

Dzieci poznały florę i faunę Japonii oraz codzienne zwyczaje mieszkańców. Spotkaniom towarzyszyły zabawy, między innymi z pałeczkami, wachlarzami, papierowymi lejkami, słomkami cze kendama – popularna rozrywka małych i dużych Japończyków.

Każdy wykonał metodą origami żurawia i zabrał go domu na szczęście. Powstały także barwne wachlarze pomocne znosić obecnie upalne dni oraz opakowanie na drobny upominek. Na koniec spotkań były drobne, słodkie niespodzianki.

Japonia jest niesamowitym krajem kwitnącej wiśni. Fascynuje swą odmiennością kulturową przejawiającą się choćby w noszeniu kimona czy rytuale parzenia i picia herbaty z czarek. Dodatkowy podziw należy się Japonii za fakt, że jest jedną z największych potęg gospodarczych całego świata.

Oprac. Lidia Heinrich-Weiner