08.09.2022 Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim #PanTadeusz

Konkurs Recytatorski #PanTadeusz
Zapraszamy do wzięcia udziału!

Centrum Doskonalenia Nauczycieli - Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Lesznie informują o kolejnej edycji Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół pona­dpod­staw­owyc­h #PanTadeusz, którego organizatorem jest Zarząd Województwa Wielkopolskiego Urzędu Mars­załk­owsk­iego­
w Poznaniu.

W finale konkursu wezmą udział uczniowie szkół pona­dpod­staw­owyc­h z rejonu działania wszystkich ośrodków doskonalenia nauczycieli podległych DEiN UM w Poznaniu (Leszno, Poznań, Konin, Kalisz i Piła). Liderem przedsięwzięcia jest CDN w Lesznie.

Celem konkursu jest promocja dziedzictwa kulturowego, jakim jest epopeja Adama Mickiewicza, jak również kształtowanie kultury żywego słowa, kształtowanie umiejętności retorycznych niezbędnych w wystąpieniach publicznych, rozwijanie kompetencji czytelniczych uczniów szkół pona­dpod­staw­owyc­h.

Regulamin Konkursu Recytatorskiego #Pan Tadeusz

0.png 0