12.09.2022O przyrodzie w bibliotece

Wiedza z zakresu przyrody wzbogaca każdego człowieka. Ma ona istotny wpływ na rozwijanie wrażliwości, poczucie odpo­wied­zial­nośc­i za wszystkie żywe istoty, które zamieszkują naszą ziemię.

9 września b.r. uczniowie kl. IV i VI b Szkoły Podstawowej w Rychtalu zostali zaproszeni przez Gminną Bibliotekę Publiczną na spotkania autorskie z panią Justyną Kierat.
Justyna Kierat – absolwentka biologii i ochrony środowiska na Uniwersytecie Jagiellońskim (swoją pracę doktorską pisała na temat samotnych pszczół) obecnie zajmuje się edukacją przyrodniczą, tworząc materiały edukacyjne o tematyce przyrodniczej i prowadząc bloga „Pod kreską” . Ilustratorka i autorka książek przyrodniczych: „Pszczoły miodne i niemiodne”, „Mrówki małe i duże”, „Atlas zwierząt”, „Edukolorowanka o ptakach” i „Edukolorowanka obserwatora ptaków”, „Ryjcio”, „Ziarna, pestki, orzechy, czyli te niesamowite nasiona”.
Podczas prezentacji autorki, dzieci poznały niezwykły i tajemniczy świat pszczół, mrówek i pająków. Dowiedziały się jak istotne dla naszej planety jest to, by ich liczebność nie spadała i jak odpowiedzialne zadanie na nas spoczywa aby uświadamiać każdego, jak bardzo te stworzenia są pożyteczne, co im zagraża i jak możemy je chronić.
Wszystkie dzieci były zachwycone ciekawymi informacjami, które przekazała pani Justyna.Po zakończeniu spotkania posypały się liczne pytania a miłym akcentem była możliwość uzyskania autografu naszego gościa.

kie1.jpg kie1
jpg, 1.1 MiB, 3000x4000