12.09.2022O przyrodzie w bibliotece

Wiedza z zakresu przyrody wzbogaca każdego człowieka. Ma ona istotny wpływ na rozwijanie wrażliwości, poczucie odpo­wied­zial­nośc­i za wszystkie żywe istoty, które zamieszkują naszą ziemię.

9 września b.r. uczniowie kl. IV i VI b Szkoły Podstawowej w Rychtalu zostali zaproszeni przez Gminną Bibliotekę Publiczną na spotkania autorskie z panią Justyną Kierat.
Justyna Kierat – absolwentka biologii i ochrony środowiska na Uniwersytecie Jagiellońskim (swoją pracę doktorską pisała na temat samotnych pszczół) obecnie zajmuje się edukacją przyrodniczą, tworząc materiały edukacyjne o tematyce przyrodniczej i prowadząc bloga „Pod kreską” . Ilustratorka i autorka książek przyrodniczych: „Pszczoły miodne i niemiodne”, „Mrówki małe i duże”, „Atlas zwierząt”, „Edukolorowanka o ptakach” i „Edukolorowanka obserwatora ptaków”, „Ryjcio”, „Ziarna, pestki, orzechy, czyli te niesamowite nasiona”.
Podczas prezentacji autorki, dzieci poznały niezwykły i tajemniczy świat pszczół, mrówek i pająków. Dowiedziały się jak istotne dla naszej planety jest to, by ich liczebność nie spadała i jak odpowiedzialne zadanie na nas spoczywa aby uświadamiać każdego, jak bardzo te stworzenia są pożyteczne, co im zagraża i jak możemy je chronić.
Wszystkie dzieci były zachwycone ciekawymi informacjami, które przekazała pani Justyna.Po zakończeniu spotkania posypały się liczne pytania a miłym akcentem była możliwość uzyskania autografu naszego gościa.


kie1.jpg kie1
jpg, 1.1 MiB, 3000x4000
kie2.jpg kie2
jpg, 689 KiB, 4000x3000
kie3.jpg kie3
jpg, 725 KiB, 4000x3000
kie4.jpg kie4
jpg, 1.3 MiB, 4000x3000
kie5.jpg kie5
jpg, 858 KiB, 4000x3000
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Rychtal GBP

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo