Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży
2022-10-1
26.09.2022Weekend seniora z kulturą
Łomża MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży włączyła się w akcję Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ph. "Weekend seniora z kulturą", której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 500 instytucji z całego kraju.

Nasza Biblioteka zaprasza wszystkim zain­tere­sowa­nych­ w sobotę 1 października na prezentację projektu #Czerwony Bór’ 44. W godzinach 10.00-12.00 będzie można obejrzeć wystawę zdjęć i pamiątek związanych z bitwą i jej uczestnikami, obejrzeć film podsumowujący projekt oraz zagrać w mobilną grę terenową w wersji kanapowej.

W Czytelni Głównej w godzinach 10.00-14.00 będzie można zapoznać się z funk­cjon­alno­ścią­ Podlaskiej Biblioteki Cyfrowej – biblioteki cyfrowej zajmującej się gromadzeniem i udostępnianiem w postaci zdig­ital­izow­anej­ dorobku piśmiennictwa Podlasia, wschodniego Mazowsza i Suwalszczyzny oraz Kresów Wschodnich. Nieocenione narzędzie w poszukiwaniu informacji o regionie.

W Filii Nr 2 o godz. 17.00 odbędzie się “Spotkanie z muzyką – senior w bibliotece”.

Serdecznie zapraszamy!
Weekend seniora z kulturą.png

Weekend seniora z kulturą.png Weekend seniora z kulturą
png, 306 KiB, 514x720