29.08.2014Konkurs plastyczny „ILUSTRACJA Z DOWOLNIE WYBRANEGO UTWORU STEFANA ŻEROMSKIEGO”

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „ILUSTRACJA Z DOWOLNIE WYBRANEGO UTWORU STEFANA ŻEROMSKIEGO”. Konkurs organizowany jest w związku z 150 rocznicą urodzin Pisarza, przypadającą w 2014 rok. Na prace konkursowe czekamy do dnia 15 października br. Szczegóły w poniższym regulaminie.

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

„ILUSTRACJA Z DOWOLNIE WYBRANEGO UTWORU STEFANA ŻEROMSKIEGO”

Niniejszy konkurs jest organizowany w związku z 150 rocznicą urodzin Pisarza, przypadającą w 2014 roku

I. Organizator konkursu:

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem.

II. Cele konkursu:

1. Zapoznanie się z twórczością Stefana Żeromskiego.

2. Rozwijanie wyobraźni i kreatywności młodzieży.

3. Rozwijanie umiejętności plastycznych młodzieży.

4. Promocja czytelnictwa wśród młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich.

III. Uczestnicy konkursu:

Konkurs adresowany jest dla młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich z Zakopanego i powiatu tatrzańskiego.

IV. Warunki uczestnictwa:

1. Na konkurs można nadsyłać indywidualne prace plastyczne wykonane samodzielnie dowolną techniką. Mogą to być: rysunek ołówkiem, kredkami , lub węglem, wyklejanka z kolorowych papierów lub szmatek. Wszystkie prace prosimy wykonać na papierze w formacie A3 lub A4,stanowiące przedstawienie ilustracji do wybranego utworu Stefana Żeromskiego.

2. Na odwrocie pracy należy umieścić dane autora: imię i nazwisko, wiek, nazwę szkoły, miejscowość oraz tytuł pracy.

3. Nadesłanie pracy na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb konkursu oraz umieszczania wizerunku uczestnika w materiałach promocyjnych i na stronach www biblioteki.

4. Prace należy dostarczyć na adres Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zakopanem Oddział dla dzieci młodzieży ul. Zborowskiego 1.

V. Termin konkursu:

Prace konkursowe należy dostarczyć do dnia 15 października 2014r.

VI. Jury:

Oceny nadesłanych prac dokona jury powołane przez organizatora.

VII. Nagrody:

1. Laureaci konkursu otrzymają dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Bibliotekę.

2. Prace laureatów konkursu zostaną wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zakopanem.

Wszelkie informacje o konkursie można uzyskać pod numerem telefonu:

18 20 140 06.

Organizator zastrzega sobie prawo do zachowania wszystkich nadesłanych prac i ich późniejszego wykorzystania do celów promocyjnych.