30.09.2022Warsztaty przyrodnicze w bibliotece

,, Las w słoiku" to temat warsztatów, które odbyły się 20 września b.r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rychtalu. Z uczniami klasy VI b miejscowej szkoły, spotkała się pani Gabriela Brzezińska aby pokazać uczestnikom, jak stworzyć swój własny, mały ekosystem. Uczniowie dowiedzieli się, że raz umieszczona w naczyniu roślinność nie potrzebuje więcej zabiegów pielęgnacyjnych, zamknięty obieg sprawia, że mały las ma odpowiednią ilość wilgoci, żeby przetrwać. W trakcie warsztatów pani Gabrysia przedstawiła poszczególne etapy pracy nad leśnym słoikiem oraz przekazała wiele przydatnych informacji na temat przyrody. Tworzenie miniaturowego lasu nie tylko poszerzyło wiedzę ale było też świetną okazją do rozwoju zdolności manualnych. Wykonane prace dzieci zabrały ze sobą i będą one piękną ozdobą w ich domach.
Zadanie zrealizowano w ramach Programu Rządowego,, Partnerstwo dla książki " i zostało dofinansowane że środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.