05.10.2022Narodowe Czytanie 2022

Narodowe Czytanie stało się już tradycją. Od 2012 roku w całym kraju a także za granicą czytane są wybrane książki z klasyki literatury polskiej. Ogólnopolska akcja organizowana przez prezydenta RP ma służyć promocji czytelnictwa i budzi coraz większe zainteresowanie wśród całego społeczeństwa. 02.09.2022 (piątek) Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Działoszyn oraz Filia Biblioteczna w Trębaczewie po raz kolejny włączyły się do akcji. W tym roku zgromadzeni goście oraz gospodarze spotkania przeczytali „Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza. Do wspólnego czytania zaprosiliśmy obecnych jak i emerytowanych dyrektorów i pracowników z zapr­zyja­źnio­nych­ jednostek oświaty i kultury, członków Regionalnego Klubu Literackiego „Drzewo Poznania”, członkinie oraz moderatorów DKK w Działoszynie. Wspólne czytanie okazało się atrakcyjną formą spędzenia czasu wolnego. Na koniec spotkania każdy mógł podstemplować swój egzemplarz „Ballady i Romanse” specjalną, okolicznościową pieczęcią przygotowaną przez Kancelarię Prezydenta. Wszystkim uczestnikom spotkania bardzo dziękujemy i zapraszamy za rok.
305176887_5481440075271131_5120712424953788743_n.jpg