26.11.2012Konkurs

Gminna Biblioteka Publiczna w Bukowinie Tatrzańskiej zaprasza na III Gminny Konkurs Recytatorsko – Gawędziarski im Hanki Nowobielskiej zorganizowany w 100 rocznicę urodzin autorki. Impreza ma charakter konkursowy. Celem konkursu jest zainspirowanie dzieci i młodzieży do aktywnego udziału w popularyzacji rodzimej kultury związanej z literaturą Spisza i Podhala. Stworzenie możliwości zaprezentowania umiejętności recytatorskich i gawędziarskich młodych uczestników oraz wyłonienie najlepszych recytatorów i gawędziarzy z Gminy Bukowina Tatrzańska. Umożliwienie zainteresowanym tradycyjną gwarą Spisza i Podhala, na obcowanie z jej czystym niezmienionym stanem.
Konkurs odbędzie się 28 listopada w Białce Tatrzańskiej. Rozpocznie go Msza w kościele parafialnym, następnie złożymy kwiaty na grobie Hanki Nowobielskiej. Część konkursowa odbędzie się w Domu Parafialnym. Zapraszamy.

Hanka Nowobielska.jpg Hanka Nowobielska