24.10.2022„Miej serce i patrzaj w serce..”

21 października 2022 r. w budynku Pijarskich Szkół Królowej pokoju wystawiony został spektakl „Miej serce i patrzaj w serce…”, będący częścią projektu „Romantycznie – literacko i muzycznie - w działaniach miejskiej biblioteki w Łowiczu”, dofinansowanego ze środków MKiDN w ramach programu „Ballady i romanse”.

Jego premiera miała miejsce 3 września br. w ruinach zamku prymasowskiego w Łowiczu podczas „Narodowego czytania”. Podobnie jak miesiąc temu, widzów przybyłych na spektakl witali bohaterowie utworów A. Mickiewicza, w których wcielili się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Mickiewicza w Łowiczu pod kierunkiem p. Iwony Machnikowskiej. Inscenizację nawiązującą do treści „Ballad i romansów” przygotowali uczniowie Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu pod kierunkiem p. Karoliny Małeckiej – Wojtasiak i p. Joanny Kucharek.

Spektakl wystawiony został dwukrotnie: dla uczniów i nauczycieli Pijarskich Szkół Królowej Pokoju, a także dla uczniów łowickich szkół podstawowych i cieszył się bardzo dużym zain­tere­sowa­niem­. Dzisiejsze spotkanie było także okazją do podziękowań dla partnerów zaangażowanych w realizację projektu realizowanego przez bibliotekę miejską.

belkaNC-22.jpg

Dofinasowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego