18.11.2022„Twarze” Bogdana Ludowicza

W czwartek, 24 listopada, o godzinie 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kościanie obędzie się wernisaż wystawy zdjęć zmarłego w ubiegłym roku Bogdana Ludowicza.

Na wystawie prezentowane będą portrety znanych Kościaniaków autorstwa Ludowicza, które publikowane były na okładkach miesięcznika „Wiadomości Kościańskie” oraz nigdy nie publikowane zdjęcia z cyklu „Przechodnie”.

Obok reprodukcji okładek „WK” na wystawie obejrzeć będzie można fragment dokumentu realizowanego w roku 2014 przez duet Bogdan Ludowicz i Paweł Sałacki. Autorzy fotografowali przechodniów na kościańskim Rynku na tle powiększonej pocztówki datowanej na lata 1906-1914. Nawiązywali w ten sposób do ulicznych portretów z roku 2008 wykonanych przez Andrzeja Florkowskiego w ramach cyklu PROJEKT PKS. Prezentowane zdjęcia nigdy wcześniej nie były publikowane.

Organizatorami wystawy, nad którą patronat sprawuje Burmistrz Miasta Kościana Piotr Ruszkiewicz są: Muzeum Regionalne im. dra med. Henryka Florkowskiego w Kościanie, Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego w Kościanie, portal „koscian.net” i redakcja „Wiadomości Kościańskich”. Wystawa czynna będzie do 10 grudnia 2022 roku.

afisz Ludowicz.jpg afisz Ludowicz