19.11.2022Tydzień Edukacji Globalnej

Nasza placówka po raz kolejny uczestniczyła w Tygodniu Edukacji Globalnej (14-20 listopada).
Zachęcamy do korzystania z naszej wirtualnej tablicy tiny.pl , która zawiera inspiracje i materiały dodatkowe do pracy w temacie edukacji globalnej. Edukacja globalna jest pojęciem bardzo szerokim, które obejmuje m.in. edukację obywatelską, edukację wielokulturową i międzykulturową, edukację na rzecz zrównoważonego rozwoju (także edukację ekologiczną), edukację o prawach człowieka. Wśród tematów edukacji globalnej znajdziemy: wiel­okul­turo­wość­, tożsamość kulturową i różnorodność, prawa człowieka, anty­dysk­rymi­nacj­ę, rasizm i wykluczenie, konflikty, migracje, ubóstwo, dostęp do edukacji, rozwój zrównoważony, konsumpcję, zmiany klimatu, zani­eczy­szcz­enie­ środowiska, zasoby naturalne, stosunki międzynarodowe, gospodarkę światową, sprawiedliwy handel i handel międzynarodowy. Na regale w.bibliotece znajdziecie Państwo literaturę dotycząca tego tematu natomiast w padlecie wiele scenariuszy i inspiracji.

TEG.jpg

TEG.jpg TEG