09.01.2023GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. ADAMA MICKIEWICZA W GOGOLINIE

W dniu 6 stycznia 2023r. podczas Inauguracji obchodów 800-lecia Gogolina, dyrektor biblioteki w Gogolinie Ewa Wiora odebrała z rąk Prze­wodn­iczą­cego­ Rady Miejskiej Piotra Czoka uchwałę o nadaniu imienia Gminnej Bibliotece Publicznej w Gogolinie. Biblioteka otrzymała nazwę: Gminna Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza w Gogolinie.

To wydarzenie otwiera nowy rozdział w działalności biblioteki. To dla nas wielki zaszczyt, duma, a także ogromna radość z tego, że nie jesteśmy już bezimienni, a będziemy nosić imię tak wspaniałego wieszcza narodowego jakim jest Adam Mickiewicz.

Składamy serdeczne podziękowania Radzie Miejskiej w Gogolinie za uchwalenie tej uchwały oraz Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala za tak wspaniałą inicjatywę. 🥰🥰🥰