24.01.2023Jeśli pomagać to wspólnie – spotkanie z Aloną Hilenko

Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży była wczoraj miejscem pełnym rozmów, wspomnień i wzruszeń. Wszystko to za sprawą Alony Hilenko i jej córeczki Marusi, które to w ubiegłym roku uciekając przed wojną w Ukrainie, trafiły do naszego miasta. Tu znalazły bezpieczną przystań i włączyły się w działania biblioteki.
W Filii Nr 6 uczestniczyły w zajęciach dla najmłodszych użytkowników, a następnie brały udział w projekcie “Łączy nas Kultura” finansowanym przez Fundację Świętego Mikołaja. Alona poprowadziła jeden z warsztatów artystycznych, który był częścią programu Przystań Świętego Mikołaja.

Wczorajsze spotkanie stało się okazją do osobistego poznania Alony i Marusi przez osoby, które wsparły zakup generatora prądu i niosły pomoc w tracie sześ­ciom­iesi­ęczn­ego ich pobytu w Łomży, a potem już po wyjeździe do Kijowa.

Dobrym duchem całego przedsięwzięcia jest Maria Fromelc-Chmielewska, która zainicjowała pomoc i przeprowadziła zbiórkę. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wczorajszy wieczór,za Wasze otwarte serca i życzliwość.
1_dsc00705.jpg 2_dsc00669.jpg

1_dsc00705.jpg 1_dsc00705