22.09.2014YDZIEŃ ZAKAZANYCH KSIĄŻEK 2014 W MBP W OPOLU

baner.jpg

Tydzień Zakazanych Książek wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i jest ściśle związany z pierwszą poprawką do amerykańskiej Konstytucji, która mówi o wolności słowa, a jak wiadomo jest to jedno z tych praw, do których Amerykanie przywiązują największe znaczenie.

W Polsce głównym koordynatorem akcji jest portal bibliosfera.net, który z roku na rok zrzesza coraz liczniejsze grono instytucji kultury chcących przyłączyć się do akcji.

W tym roku Tydzień Zakazanych Książek zawita do polskich bibliotek już po raz czwarty i potrwa od 21 do 27 września, MBP w Opolu weźmie w nim udział po raz drugi.
W tym celu zare­jest­rowa­liśm­y naszą edycję na stronie koordynatora, a tym samym znaleźliśmy się na mapie placówek biorących udział w akcji.

W jej ramach przygotowaliśmy dla naszych czytelników wiele ciekawostek ze świata cenzury, które mają na celu przypomnieć nam tytuły niegdyś okrzyknięte mianem niepoprawnych, podejrzanych, często wręcz wyklętych.

Ekspozycję można oglądać przez cały tydzień w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu przy ul. Minorytów 4. Natomiast tych, którzy z różnych powodów nie mogą nas odwiedzić zapraszamy na naszą stronę internetową oraz Facebooka.

Serdecznie zapraszamy, naprawdę warto!

baner.jpg baner