07.02.2023Czytaki w Bibliotece

Miło jest nam poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna w Łososinie Dolnej przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2019” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niep­ełno­spra­wnym­ „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. W ramach projektu nasza Biblioteka otrzymała i wprowadziła do udostępniania czytelnikom dwa egzemplarze odtwarzaczy cyfrowych książek mówionych – Czytak 4. Urządzenie jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabo widzące, przyjazne osobom starszym, które w nies­komp­liko­wany­ sposób pozwoli czytelnikom skorzystać z dobrodziejstw książki mówionej. Na podstawie umowy użyczenia nasza placówka będzie mogła wypożyczać urządzenie osobom niep­ełno­spra­wnym­. Dzięki wsparciu Ministra Kultury czytelnicy z dysfunkcją wzroku będą mieć łatwiejszy dostęp do książek nagranych w postaci audiobooków.

Stowarzyszenie „Larix” od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabo widzących. We współpracy ze Stowarzyszeniem nasza biblioteka będzie mogła wypożyczać Czytaka osobom niewidomym i słabowidzącym a także wciąż powiększać księgozbiór o nowe ciekawe pozycje książkowe .Zapraszamy do skorzystania z nowej oferty Biblioteki.
.....jpg.jpg logo-czytak.jpg

czytak 1.jpg czytak 1