22.09.2014Zakup nowości wydawniczych

BN.jpgPBN.jpg

Miejska Biblioteka w Łowiczu po raz kolejny otrzymała dofinansowanie w ramach programu Biblioteki Narodowej na zakup nowości wydawniczych do bibliotek.

Głównym celem programu jest poprawa jakości zbiorów bibliotecznych oraz zwiększenie zainteresowania książką. W 2014 roku w ramach programu „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek" (Priorytet 1) Miejska Biblioteka otrzymała dofinansowanie w wysokości 13200 zł.

W bieżącym roku, po raz pierwszy Biblioteka Narodowa ogłosiła nabór na zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych (Priorytet 2).

W ramach programu Priorytet 2 Miejska Biblioteka otrzymała dofinansowanie w wysokości 4000 zł. Partnerami w realizacji tego projektu są: Gimnazjum Nr 1, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi i Pijarska Szkoła Królowej Pokoju w Łowiczu.

Aktualnie w Miejskiej Bibliotece trwa zakup i opracowanie nowości wydawniczych. Zakup książek do bibliotek szkolnych dokonywany jest na podstawie zgłoszonych przez szkoły potrzeb. Natomiast przy dokonywaniu zakupów dla Miejskiej Biblioteki chcemy uwzględnić sugestie czytelników.

Osoby, które chciałyby mieć swój udział w kompletowaniu księgozbioru mogą przesłać propozycje na e-mail: mb.gromadzenie@wp.pl ; cebrowski@op.pl

BN.jpg BN
PBN.jpg PBN