08.02.2023Konkurs na lokalną oddolną inicjatywę kulturalno-edukacyjną

Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu zaprasza do udziału w konkursie na inicjatywy oddolne, w ramach projektu „Biblioteka na językach. Śladami mowy mieleckiej”

Co daje udział w Konkursie?

Startując do Konkursu masz szansę na realizację własnego pomysłu na ciekawą inicjatywę kulturalno-edukacyjną dla naszej społeczności.

Zwycięskie projekty zostaną sfinansowane z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Finansowanie inicjatyw

W ramach projektu wydzielona jest część budżetu, która jest przeznaczona na realizację inicjatyw skierowanych do mieleckiej społeczności.

Wysokość budżetu na wszystkie inicjatywy wynosi 30 900 zł (słownie złotych: trzydzieści tysięcy dziewięćset).

Termin składania wniosków: 1.02 - 28.02.2023 r.

Kto może wziąć udział?

• każdy mieszkaniec Mielca, który ukończył 13 lat,
  • grupy nieformalne z terenu Mielca,
  • organizacje pozarządowe działające na terenie Mielca.

Jakie projekty i dla kogo

W konkursie można zgłaszać projekty z obszaru: działań z promocji czytelnictwa i szeroko rozumianej kultury.

Inicjatywy mogą zaangażować: dorosłych, młodzież, całe rodziny mogą być realizowane w postaci warsztatów, zajęć, spotkań, wystaw, koncertów, imprez, konkursów itp.

Więcej informacji oraz Regulamin na stronie internetowej Biblioteki

Inicjatywy oddolne - zajawka.jpg