Gminna Biblioteka Publiczna w Poraju
13.02.2023Spotkanie autorskie z Magdaleną Zarębską
Poraj GBP

Na zakonczenie XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek😊🥳📚
zaprosiliśmy Panią Magdalenę Zarębską, autorkę książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, piszącej również spektakle teatralne📖✍️
Pisarka mieszka we Wrocławiu, a oprócz pisania, jej pasję życiową są konie🐴🐴
Hobby to dzieli z własnymi córkami, na których wyraźne życzenie powstały książki, takie jak: “Ida, konie i reszta świata”, “Ida i konie z Zielonej Wyspy” oraz “Ida i Filip, przyjaciel koni”.
O jej rodzinnym Wrocławiu opowiada książka dla młodzieży: “Projekt Breslau”.
Oprócz tego pisarka wydała również powieści, takie jak m.in.: Będziesz serca biciem”, czy “Gloria, wakacje i ja”.
“Kaktus na parapecie, czyli podróż w przeszłość” jej autorstwa, jest propozycją lektury uzupełniającej.
Pisarka napisała również książki dla dzieci młodszych, uczących się czytać, a mianowicie: “Leonard w domu”, “Nadchodzi słoniątko” oraz wiele, wiele innych.
Na spotkanie autorskie z Magdalena Zarębską, przyszły dzieci ze Szkół Podstawowych z Poraja, Jastrzębia, Choronia oraz Kuźnicy Starej.
Uczniowie z zain­tere­sowa­niem­ słuchały opowieści pisarki oraz czynnie brały udział w zabawach i kalamburach przez nią organizowanych.
Autorka dużo opowiadała o swoich książkach, zdradziła jak powstawały, a także przedstawiła historię swojego rodzinnego miasta Wrocławia.
Dzieci ze szczególnym zain­tere­sowa­niem­ wysłuchały ciekawostek o koniach oraz utwierdziły się w przekonaniu, jakie to niezwykłe zwierzęta.
To było bardzo interesujące i pouczające spotkanie, za które dziękujemy Pani Magdalenie Zarębskiej, jak również wszystkim przybyłym uczniom, wraz z opiekunami

x.jpg x
jpg, 378 KiB, 2040x1536