Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu - Filia nr 4
ul. Ks. Opolskich 48-50
45-005 Opole
50.67341 17.91903
WYDARZENIE
2023-3-17
T17:00
15.03.2023Wieczór Sów
[awatar]
Opole MBP

wieczor-sow-na-strone.png

Zapraszamy miłośników dzikiej przyrody do spotkania z sowami, tajemniczymi ptakami nocy, które towarzyszą nam również w mieście. Char­akte­ryst­yczn­e pohukiwania i wizgi, nocne zwyczaje i osobliwy wygląd sprawiają, że trudno pomylić sowy z innymi ptakami. A jednocześnie niełatwo je zobaczyć – sowom raczej nie zależy na tym, żeby się rzucać w oczy.

Tego piątkowego wieczoru odwiedzą nas goście, dla których spotkania z sowami to codzienność i ważna część życia.

O godzinie 17:00 wystąpi techn. wet. Marta Węgrzyn – założycielka Opolskiego Centrum Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Avi”, która opowie o swojej pracy przy ratowaniu dzikich pacjentów. Towarzyszył jej będzie Suv, hodowlany puchacz, regularnie pracujący w edukacji przedszkolnej i szkolnej.

Spotkacie się też z Danielem Urbaniakiem, ornitologiem i edukatorem z Tatrzańskiego Parku Narodowego i autorem filmu dokumentalnego „Nowy Targ, miasto sów”, który ukazuje rok z życia czterech rodzin uszatek, mieszkających między ludźmi, w środku miasta. Widzowie będą mieli okazję podpatrzeć z bardzo bliska, jak wygląda życie tych dzikich ptaków w warunkach miejskich – jak polują i wychowują młode. Czasami trudno uwierzyć, że tuż obok nas, za naszymi oknami i w parkach toczy się swoim niezwykłym torem dzikie życie. Po projekcji filmu nasz gość opowie również o tym, jak wyglądała praca przy jego tworzeniu– czeka na Was mnóstwo historii o przygodach na planie, oczywiście z sowami w roli głównej.

Spotkaniom będą towarzyszyły zdjęcia Damiana Siwego, fotografa i miłośnika przyrody, który poświęcił się poszukiwaniu przejawów dzikiego życia i uwiecznianiu ich na rolce aparatu. Wystawa jego prac zawiśnie w naszych witrynach i będzie dostępna do końca kwietnia.

Wieczór Sów organizujemy we współpracy z Opolskim Centrum Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Avi” i pod patronatem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.


wieczor-sow-na-strone.png wieczor-sow-na-strone
png, 2.0 MiB, 1920x1199
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Opole MBP

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo