29.03.2023GMINNY KONKURS RECYTATORSKI - PRZEDSZKOLA I KLASY I-III

W dniu 28 marca 2023 w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Adama Mickiewicza w Gogolinie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod patronatem Burmistrza Gogolina w kategoriach: przedszkola i klasy I – III .
Do udziału w Gminnym Konkursie Recytatorskim zostały zaproszone szkoły i przedszkola Gminy Gogolin. Poziom przygotowanych tekstów recytatorskich i ich prezentacja była w tym roku bardzo wysoka.

Cieszymy się bardzo, że Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem.
W tych 2 kategoriach udział wzięło ponad 40 dzieci.
Za to serdecznie Wam dziękujemy i cieszymy się, że jak zawsze byliście z nami.
Uczestnicy recytowali w następujących kategoriach:
1. Przedszkola
2. Klasy I – III
Jury w składzie:
1. p. Kamilla Wójt – przewodnicząca
2. p. Katarzyna Lindhorst – członek
3. p. Anna Maciołek – członek
przyznało następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:
1. Kategoria - Przedszkola:
Jury jednogłośnie zdecydowało, aby wszystkim przedszkolakom przyznać I miejsce, gdyż prezentacje były wspaniałe, a mali recytatorzy wyśmienicie się zaprezentowali.
I Nagrodę w tej kategorii zdobyli:
1. Jan Reszczyński – Publiczne Przedszkole Nr 3 w Gogolinie
2. Zofia Biela – Publiczne Przedszkole Nr 3 w Gogolinie
3. Nela Bańska – Publiczne Przedszkole Nr 1 - Oddział w Górażdżach
4. Aleksander Świderski – Publiczne Przedszkole Nr 1 - Oddział w Górażdżach
5. Łucja Matuszek – Oddział przedszkolny przy PSP w Kamieniu Śląskim
6. Bianka Przybyła – Oddział przedszkolny przy PSP w Kamieniu Śląskim
7. Blanka Mandala - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Gogolinie – Filia w Zakrzowie
8. Kaja Wiśniewska - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Gogolinie – Filia w Zakrzowie
9. Alicja Marchwińsk - Oddział Przedszkolny przy Publicznej Szkole Podstawowej w Malni
10. Aleksandra Cura - Oddział Przedszkolny przy Publicznej Szkole Podstawowej w Malni
11. Wiktor Łuska - Oddział Przedszkolny przy Publicznej Szkole Podstawowej w Malni
12. Aniela Żydek - Publiczne Przedszkole Nr 1 w Gogolinie
13. Elżbieta Kozioł - Publiczne Przedszkole Nr 1 w Gogolinie
14. Lena Tworek - Publiczne Przedszkole Nr 1 w Gogolinie
15. Emilia Tworek - Publiczne Przedszkole Nr 1 w Gogolinie
16. Kaja Swoboda - Oddział Przedszkolny przy PSP Nr 3 w Gogolinie
17. Katarzyna Trzop - Oddział Przedszkolny przy PSP Nr 3 w Gogolinie
18. Karolina Kruk - Oddział Przedszkolny przy PSP Nr 3 w Gogolinie

1. Kategoria - Klasy I – III :
    W tej kategorii, w Konkursie udział wzięli uczniowie ze wszystkich Szkół Podstawowych Gminy Gogolin, poziom był w tym roku bardzo wyrównany i wszyscy otrzymali nagrody i dyplomy za wspaniałą recytację wiersza.
    Awans do reprezentowania Gminy Gogolin w 68 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim – etap rejonowy otrzymał Piotr Bęben Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 z Gogolina i weźmie on udział w Konkursie w kategorii klas I – III, w Strzelcach Opolskich w dniu 19 kwietna 2023r.
    Nagrody za wspaniałą recytację wiersza otrzymali:
    • Z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 z Gogolina: Anna Mulorz, Martyna Tworkowska, Sonia Orszulak, Nadia Malkusz, Zofia Ogórczak i Łucja Żydek.
    • Z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 z Gogolina: Roman Kliś, Hanna Haliniak, Kacper Kluge, Daniel Dończyk, Piotr Bęben, Karolina Głowacka.
    • Z Publicznej Szkoły Podstawowej w Malni: Anna Kucharska, Klaudia Walicka, Oliwia Wiencek.
    • Z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kamieniu Śląskim: Magdalena Biela, Emilia Piecha, Hanna Sekuła.
    • Ze Stowarzyszeniowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Górażdżach: Róża Bieganowska
    Wszystkim nagrodzonym i uczestniczącym w Gminnym Konkursie Recytatorskim gorąco gratulujemy i życzymy powodzenia na wyższych szczeblach.
    Jurorom dziękujemy za pracę w Komisji Konkursowej, za obiektywną ocenę wszystkich uczestników.
    Serdecznie dziękujemy również wszystkim nauczycielom i opiekunom za przygotowanie dzieci do udziału w Gminnym Konkursie Recytatorskim.
    Podziękowania kierujemy również do rodziców, za pomoc w dowozie dzieci na konkurs oraz dopingowaniu ich na widowni
    Nagrody książkowe i rzeczowe ufundowała Gminna Biblioteka Publiczna i Urząd Miejski w Gogolinie.
    www.biblioteka-gogolin.pl