29.03.2023GMINNY KONKURS RECYTATORSKI - KLASY IV-VIII

W dniu 29 marca 2023r. w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Adama Mickiewicza w Gogolinie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod patronatem Burmistrza Gogolina w kategoriach: klas IV – VI i VII – VIII.
Do udziału w Gminnym Konkursie Recytatorskim zostały zaproszone szkoły Gminy Gogolin. Poziom przygotowanych tekstów recytatorskich i ich prezentacja była w tym roku bardzo wysoka.
Cieszymy się bardzo, że Konkurs cieszy się dużym zain­tere­sowa­niem­. W tych 2 kategoriach udział wzięło prawie 30 dzieci.
Za to serdecznie Wam dziękujemy i cieszymy się, że jak zawsze byliście z nami.
Uczestnicy recytowali w następujących kategoriach:
Jury w składzie:
1. p. Krzysztof Żyliński – przewodniczący
2. p. Katarzyna Lindhorst – członek
3. p. Kamilla Wójt – członek
po wysłuchaniu wszystkich uczestników postanowiła przyznać następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

1. Klasy IV – VI

I miejsce – Grzegorz Janusz – PSP w Malni i awans do 68 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego – etap rejonowy

II miejsce – Michał Wietrzyk – PSP Nr 3 w Gogolinie
II miejsce – Tomasz Gebauer – PSP w Kamieniu Śląskim

III miejsce – Wiktoria Wieja – PSP Nr 3 w Gogolinie
III miejsce – Rafał Jaschkowitz PSP Nr 3 w Gogolinie

Wyróżnienie – Barbara Popiela – PSP Nr 2 w Gogolinie
Wyróżnienie – Hanna Mazur – PSP w Kamieniu Śląskim

1. Klasy VII – VIII
    Wyróżnienia i awans do 68 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego otrzymali:
    – Zuzanna Tomaszek – PSP Nr 2 w Gogolinie
    – Sandra Kmiecik – PSP Nr 3 w Gogolinie
    – Maria Węgrzyn – PSP Nr 3 w Gogolinie
    W kategorii IV – VI – Grzegorz Janusz, w kategorii VII – VIII – Zuzanna Tomaszek, Sandra Kmiecik i Maria Węgrzyn będą reprezentować Gminę Gogolin na 68 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim – etap rejonowy, w Strzelcach Opolskich w dniu 19 kwietna 2023r.
    Wszystkim nagrodzonym i uczestniczącym w Gminnym Konkursie Recytatorskim gorąco gratulujemy i życzymy powodzenia na wyższych szczeblach.
    Jurorom dziękujemy za pracę w Komisji Konkursowej, za obiektywną ocenę wszystkich uczestników.
    Serdecznie dziękujemy również wszystkim nauczycielom i opiekunom za przygotowanie dzieci do udziału w Gminnym Konkursie Recytatorskim.
    Podziękowania kierujemy również do rodziców, za pomoc w dowozie dzieci na konkurs oraz dopingowaniu ich na widowni.
    Nagrody książkowe i rzeczowe ufundowała Gminna Biblioteka Publiczna i Urząd Miejski w Gogolinie.
    www.biblioteka-gogolin.pl