03.04.2023Julka Kozicka – czytelniczką miesiąca marca

Miesiąc marzec minął niepostrzeżenie, oznacza to, że mamy przyjemność ogłosić laureata konkursu Czytelnik Miesiąca. Śpieszymy poinformować, że najaktywniejszą czytelniczką w marcu była 5-letnia Julka Kozicka. Mama Julki – Aleksandra przesłała nam krótki tekst, który publikujemy poniżej.

Książki towarzyszą Julce od pierwszych chwil życia. Zaczynałyśmy od wierszyków i bajek, następnie córeczka upodobała sobie serię książeczek Anity Głowińskiej o Kici Koci, która bardzo długo utrzymywała się na 1 miejscu w rankingu ulubionych książek Julki. Nasza biblioteczka domowa stale się poszerza, jednak ogromnym wsparciem są książki dostępne w bibliotece, które dają nam możliwość ciągłego poznawania nowych pozycji bibl­iogr­afic­znyc­h. Poza Kicią Kocią, Julka uwielbia serię książek “Mądra Mysz” o Zuzi oraz o zawodach, a także cykl książeczek o Śwince Peppie oraz o Basi – Zofii Staneckiej. Ponadto cała seria Anieli Cholewińskiej – Szkolik “Misia i jej mali pacjenci”, Anny Potyry o Zuzi, czy też Dominiki Słomińskiej “Kostka i Bruno”, których mogłaby słuchać nieustannie.
Książki towarzyszą nam wszędzie – między innymi w podróży, podczas spożywania posiłków, przed snem.. (bez czytania nie ma spania :)).

Uczestniczymy również w cyklicznych zajęciach odbywających się w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej – “Czytanie na śniadanie”, prowadzonych przez cudowne Panie, które z wielką pasją i zaangażowaniem tworzą tak wspaniałe miejsce.

Jestem bardzo szczęśliwa, że moja 3 letnia córeczka została Czytelnikiem Miesiąca.

Dziękujemy Julce, że razem z mamą korzysta z naszego księgozbioru i z prowadzonych zajęć w Oddziale dla Dzieci. Pani Aleksandrze, gratulujemy tego, że jest świadomym rodzicem, który od najmłodszych lat dba o rozwój emocjonalny dziecka, inwestuje w jego przyszły rozwój. Doskonale wie, że tak naprawdę w głośnym czytaniu chodzi o to, aby poświęcić dziecku swój czas, uwagę, a przy tym miłość.

Mamy też miłą informację dla Julki i innych wielbicieli twórczości Anieli Cholewińskiej-Szkolik – autorka będzie naszym gościem w trakcie Dni Literatury Dziecięcej. 27 kwietnia odwiedzi jedną z naszych placówek – Filię Nr 2 przy ulicy Księżnej Anny 2, gdzie będzie można się z nią spotkać i otrzymać autograf.

Chcemy Państwa poinformować, że do grona naszych przyjaciół dołączyła kawiarnia Bezowa Chmurka w Łomży, która co miesiąc ufunduje voucher w wysokości 30 zł na wspaniałą kawę i wyśmienite ciasto. To już drugie miejsce po pizzerii Pepe Rosso, gdzie laureaci naszego konkursu mogą smacznie spędzić czas wolny, oczywiście przy ulubionej lekturze.
1.jpg 2.jpg

1.jpg 1