Gminna Biblioteka Publiczna w Poraju - Filia Żarki Letnisko
17.04.2023Teatrzyk KAMISHIBAI
Poraj GBP

🎭🎭🎭
4 kwietnia odwiedziły naszą filię biblioteki dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Żarkach Letnisko. Najmłodsi mieli okazję zapoznać się z nietypowym rodzajem teatru - teatrzykiem Kamishibai.
Teatrzyk KAMISHIBAI to technika opowiadania czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystując plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai).
Treścią dzisiejszego przedstawienia była „Legenda o Smoku Wawelskim”, którą dzieci chętnie wysłuchały. 🐉🐉🐲🐲
Serdecznie dziękujemy Pani Małgosi oraz małym widzom za uwagę. 🎭🎭🎭
Biblioteka udostępnia nowy sposób promowania czytelnictwa wśród najmłodszych poprzez wykorzystanie teatrzyku Kamishibai.
Zakup teatrzyku Kamishibai dofinansowano ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Poraju.

kamishibai.jpg kamishibai