03.10.2014Zakazane książki dla dzieci

Logo portalu

W dniach 21-27 września br. obchodziliśmy Tydzień Zakazanych Książek. Jest to tydzień, w którym biblioteka prezentuje te książki, które z różnych powodów, w określonym czasie i kraju zostały umieszczone na liście książek zakazanych do czytania. Zakaz ten nie ominął również książek dziecięcych. Filia dla dzieci zaprezentowała wystawę kilkunastu „zakazanych” pozycji z literatury dziecięcej, opatrzonych krótką informacją dotyczącą powodu zakazu ich czytania.
Pomimo, że to nie pierwsza wystawa tego typu, to nadal wśród dzieci zdziwienie wzbudzają powody zakazu czytania. Największy dotyczył butelki wina, którą Czerwony Kapturek niósł w koszyczku dla babci.
Tekst Izabela Feddek