Rodzaj wydarzenia

2023-5-10
08.05.2023OSIECKA I HŁASKO. Piękni dwudziestoletni
Kościan MBP

Agnieszkę Osiecką zna każdy. Nawet ten, kto nie wie, że ją zna – zna na pewno. „Małgośka”, „Niech żyje bal”, „Deszcze niespokojne”, „A ja wolę moją mamę”… Piosenki Osieckiej nadal żyją i mają się świetnie, a dwa tysiące tekstów to niemała liczba.

Marek Hłasko żył tylko 35 lat, ale przeżył tyle, że swój życiorys mógłby podzielić co najmniej na kilka osób. Zginął śmiercią tajemniczą i przedwczesną. Ale życia nie oszczędzał, czerpał z niego, ile się da, nie zawsze ze smakiem.

Połączyło ich uczucie pozornie piękne, bo sami byli piękni i młodzi. Ale popełniali błędy, często się mijali, nie byli sobie wierni. Chociaż listy do siebie pisali piękne aż do końca.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu O LITERATURZE Magdalena Bródka – w ramach obchodów XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, w środę 10 maja. Agnieszka Osiecka i Marek Hłasko to temat na co najmniej trzy spotkania, ale my porozmawiamy jeden raz – jeden, ale porządnie. O ich twórczości, o miłości, o błędach i o pisaniu. Nie zabraknie muzyki w różnych wykonaniach, również tych na żywo.

Zapraszamy wszystkich, nie tylko miłośników Osieckiej i Hłaski do Kościańskiego Ośrodka Kultury 10 maja 2023 r. o godz. 17.00

PIEKNI-DWUDZIESTOLETNI.jpg PIEKNI-DWUDZIESTOLETNI
jpg, 1001 KiB, 2000x1414