Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu

DNI UKRAIŃSKIE
14 i 15 października 2014, godz. 17.00, Sala Konferencyjna i Hol MBP
wstęp wolny

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu bierze udział w projekcie Biblioteka miejscem spotkań wielu kultur organizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Biblioteka to przestrzeń, w której spotykają się osoby w każdym wieku, o rozmaitych potrzebach, zain­tere­sowa­niac­h, problemach, wywodzące się z różnych środowisk. Biblioteka może być też miejscem spotkań wielu kultur – przedstawicieli różnych narodowości, grup etnicznych i etnograficznych, osób posługujących się lokalnym językiem czy gwarą, ludzi różnych wyznań, imigrantów i uchodźców. Biblioteka musi być dla nich miejscem otwartym, przyjaznym i bezpiecznym.

W ramach projektu zapraszamy na Dni Ukraińskie, zorganizowane wspólnie z uczącymi się w Opolu ukraińskimi studentami.

Więcej na: www.mbp-opole.art.pl

Ukr_baner.jpg Ukr_baner