Biblioteka Publiczna im. W. J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy - Filia "Gołąbki"
ul. Czerwona Droga 6
52.20173 20.87144
2023-9-19
06.06.2023Spotkanie autorskie z Szymonem Jastrzębowskim
Warszawa Ursus

Zapraszamy na spotkanie autorskie z bardzo ciekawą osobą – panem Szymonem Jastrzębowskim.

Szymon Jastrzębowski – leśnik, botanik, ekspert od nasiennictwa, biologii i ekologii nasion. Przewodnik po Kampinoskim Parku Narodowym i Parku Narodowym “Bory Tucholskie”. Doktor habilitowany nauk rolniczych i profesor Instytutu Badań Leśnictwa. Zajmuje się badaniem wpływu zmian klimatu na potencjał rozmnożeniowy roślin drzewiastych. Autor wielu publikacji naukowych i popu­larn­onau­kowy­ch, w tym książki dla dzieci: „Ziarna pestki orzechy czyli te niesamowite nasiona”.

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu “Literackie ekoinspiracje” realizowanego w Bibliotece Publicznej im. W.J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy finansowanego jest przez Miasto Stołeczne Warszawę – Dzielnicę Ursus w ramach programu wykonawczego “Kultura blisko domu” i celu szczegółowego “Różnorodna i dopasowana oferta”.

Jastrzebowski.jpg Jastrzebowski