Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu
Bolesława Prusa 3
2023-6-16
09.06.2023Otwarty świat z cyklu „W świecie reportażu”
Poznań WBPiCAK

Nagradzani autorzy książek, reportażyści są naszymi gośćmi w cyklu „W świecie reportażu”! Spotkanie literackie z Zuzanną Bukłahą i Adamem Robińskim
16 czerwca 2023 o godzinie 18.00 zapraszamy na spotkanie z Zuzanną Bukłahą i Adamem Robińskim w cyklu W świecie reportażu.
Dawni koczownicy – dziś nomadzi, ludzie, którzy wybierają aktywny tryb życia. Obserwatorzy twierdzą, że zaczyna się nawet klasyfikować takie pokolenie – nomadzi. Z łaciny oznacza „wędrujący w poszukiwaniu pastwisk”.
Ktoś napisał na swojej stronie internetowej, że w dobie pracy zdalnej walizka z kilkoma rzeczami osobistymi, laptop i trochę odwagi wystarczą, aby „wędrować w poszukiwaniu pastwisk” i własnej satysfakcji życiowej.*
Zaciekawia więc zjawisko przemieszczania się, zmiany miejsca, jako inny od tego stabilnego styl życia, światopogląd dotyczący bycia w podróży.

Czy współcześni nomadzi kierują się ciekawością świata, niezależnością? Czy faktycznie mamy do czynienia z nowym pokoleniem? A może jednak podróż na przykład w poszukiwaniu dorywczej pracy jest zwykłą codziennością? Po co wyjeżdżać ze swojego terytorium? By zamieszkać w nowej społeczności, zasymilować się z nią i zostać na dłużej? Takie i podobne tematy poruszy Wojtek Szot w rozmowie z Zuzanną Bukłahą (książka „Nomadzi…”) i Adamem Robińskim (książka „Kiczery…”)

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie!
Plakat_Otwarty-swiat.png

Plakat_Otwarty-swiat.png Plakat_Otwarty-swiat