01.07.2023"Aktywny senior to JA" - podsumowanie projektu

Końcem czerwca Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Gołcza zakończyła realizację projektu „Aktywny senior to JA” dofinansowanego przez Fundację BGK w programie „Generacja 6.0.” edycja V.

Celem projektu było prze­ciwd­ział­anie­ wykluczeniu społecznemu i tech­nolo­gicz­nemu­ poprzez inicjatywy w obszarze społecznym i technologicznym, mające na celu poszerzanie wiedzy i rozwijanie umiejętności u osób powyżej 60 r. ż., poprawa ich sprawności ruchowej i kondycji fizycznej poprzez grupową rehabilitację lub fizjoterapię oraz rozwój ich zainteresowań kulturalnych.

Zrealizowane działania:

1. "Trening umysłu" spotkania, podczas których seniorzy rozwijali sprawność umysłową przy pomocy gier planszowych (6 spotkań).

2. "Seniorzy w sieci" - zajęcia z obsługi komputera i Internetu prowadzone przez informatyka w bibliotece publicznej (4 spotkania).

3. "Tańcowała igła z nitką" - warsztaty szycia dla seniorów (4 warsztaty).

4. Spotkania z dietetykiem na temat zdrowego odżywiania (4 spotkania).

5. „Senior na fali” - wyjazdy na basen na zajęcia rehabilitacyjne z instruktorem (4 zajęcia).

6. "W zdrowym ciele zdrowy duch" - zajęcia z instruktorem z Nording Walking (4 spotkania).

7. „Gołcza gotuje z Remigiuszem Rączką” - spotkanie kulinarne ze znanym i lubianym kucharzem śląskim.

8. "Zrób to sam" - warsztaty manualne z podopiecznymi Ośrodka Aktywności Zawodowej z Witowic (4 spotkania).

Projekt cieszył się dużym zain­tere­sowa­niem­ osób w wieku 60+ co potwierdza, że w Gminie Gołcza mieszkają aktywni seniorzy.

logo projektu.png

logo projektu.png logo projektu