16.10.2014Podsumowanie projektu pt.: CZAS NA "ZDROWĄ" MODĘ

Czas na „zdrową” modę
Biblioteka Publiczna Gminy Złotów Filia w Świętej przy udziale Filii w Kleszczynie realizowała od maja do września projekt pt. Czas na „zdrową” modę, który dzięki udziałowi w III rundzie Programu Rozwoju Bibliotek wygrał konkurs grantowy „Aktywna Biblioteka”
Uczestnikami projektu była młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna
z rejonu Gminy Złotów. Młodzi ludzie wzięli udział w spotkaniach i warsztatach, które miały na celu przybliżenie zasad zdrowego stylu życia oraz wspólne spędzanie czasu. Zajęcia prowadzili: Monika Goździkiewicz – dietetyk, Magdalena Deja – kosmetolog-podolog, psycholodzy - Hanna Turulczyk i Hanna Olencka oraz Kamil Sambor – trener fitness.
Projekt realizowany był w Bibliotece oraz w pomieszczeniach Zespołu Szkół nr 2 w Świętej dzięki współpracy z Dyrektorem Mariuszem Filipkowskim.
W realizacji projektu pomocą służyli partnerzy - Marian Kulpa - „Agro-Mar” Kleszczyna i Piotr Sobek ze Świętej, którzy przyczynili się m.in. do tego, aby każde spotkanie urozmaicał poczęstunek, oczywiście zdrowy. Pyszne soki podarował Mateusz Pluta, właściciel Gospodarstwa Sadowniczego w Łobżenicy. Wkład w projekt miała również Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Złotów oraz Pracownia Poligraficzna „Attis” w Złotowie. Pani Monika Goździkiewicz wykonała bezpłatnie pomiary składu ciała analizatorem InBody 370, a pan Kamil Sambor przekazał bezpłatnie przybory do ćwiczeń. Harcerze z 6 Drużyny Harcerskiej w Świętej pod opieką druhny Emilii Budnik służyli pomocą
w przygotowaniu spotkań. Wszystkim dziękujemy . Dzięki darczyńcom Biblioteka wzbogaciła się o literaturę związaną
z tematyką projektu: żywieniem, ruchem i pielęgnacją ciała, co pozwoli na propagowanie zdrowego stylu życia wśród szerszej grupy użytkowników biblioteki.

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju Bibliotek w Polsce, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek jest wspólnym prze­dsię­wzię­ciem­ Fundacji Billa Melindy Gates oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

IMG_0083.jpg IMG_0083
IMG_0100.jpg IMG_0100