09.08.2023„Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”

„Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”
Dofinansowanie dla bibliotek publicznych na zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych w 2023 roku.

Miło nam poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna w Łososinie Dolnej otrzymała w 2023 roku dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych, ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w wysokości 8 838,00 zł „ Priorytet 1 Poprawa oferty bibliotek publicznych” Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych.
Głównym założeniem zadania jest wzmocnienie aktywności czytelniczej bibliotek publicznych poprzez wzrost liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrost liczby czytelników.
Poprzez stały dopływ nowości wydawniczych zwiększa się oferta czytelnicza dla użytkowników i równocześnie wzrasta atrakcyjność biblioteki w środowisku lokalnym.

nprcz-belka-bn-kolor-rgb poprawiony.jpg

nprcz-belka-bn-kolor-rgb poprawiony.jpg nprcz-belka-bn-kolor-rgb poprawiony