08.09.2023Przeczytaliśmy "Nad Niemnem"!

W piątek, 8 września 2023 r., na oleskim Rynku, przy studni, wspólnie czytaliśmy nad „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.
Obszerną fotorelację z wydarzenia można znaleźć na naszej stronie internetowej: bibl­iote­kaol­esno­.pl
Naszymi lektorkami były: Agnieszka Grajcar i Hanna Grajcar, Wiktoria Jendrszczok, Gabriela Kansik, Anna Mann, Katarzyna Zając i Anna Lis. Po wymienionych paniach swój fragment przeczytał jedyny lektor tego dnia, Korneliusz Wiatr. Całość przygotowała Ilona Gnacy wraz z pracownikami Oleskiej Biblioteki Publicznej, czytanie poprowadziła Justyna Głomb, sfotografował Antoni Bojanowski.
Wszystkim czytającym i słuchającym dziękujemy za przybycie. Zapraszamy za rok.

insta.jpg

Biblioteczny tydzień nie kończy się w piątek! W sobotę zapraszamy od 8:00 do 13:00!
Wypożyczalnia Główna czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:30-18:00, w soboty: 8:00 - 13:00.
Filia dla Dzieci: poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek 9:00 – 17:00; środa 8:00 - 15:00.
Zamówione książki z Filii dla Dzieci można zawsze odbierać w Wypożyczalni Głównej.
Informacje o godzinach otwarcia: bibl­iote­kaol­esno­.pl
sobota090923.jpg

FANTASTYCZNY LONDYN - DO PARY
- Rzeki Londynu / Ben Aaronovitch ; tłumaczenie Małgorzata Szypuła: www.olesno-bp.sowa.pl
Przygody w pełnym magii mieście, w którym duchy, bogowie i wampiry żyją tuż obok zwykłych mieszkańców.
- Nigdziebądź / Neil Gaiman ; przełożyła Paulina Braiter: www.olesno-bp.sowa.pl
Pod ulicami Londynu leży świat, o którym ludziom nawet się nie śniło.

LONDYNDOPARY.jpg

insta.jpg insta