27.09.2023Dzień z książkami Wydawnictwa Albatros!

Dzień z książkami Wydawnictwa Albatros.
Absurd nie czytać takich książek!

Wydawnictwo jest jednym z fundatorów nagród na tegoroczną Noc Bibliotek w OBP.

"Bohatera „Lekcji” Iana McEwana drażnią pisarze brytyjscy w dobrych marynarkach. Roland ma wrażenie, że niczego w życiu nie zrealizował, często myśli o swoim niedokonanym życiu. W tej historii, która zaczyna się w latach 40. ubiegłego wieku, a kończy w czasach pandemii, pisarką odnoszącą sukcesy jest Alissa, jego żona, która porzuciła go z małym synem i uciekła do Niemiec. U McEwana pojawia się schemat znany z wielu historii o twórcach, którzy porzucają żony, tyle że odwrócony. Ale to tylko jeden z wątków tej rozległej, panoramicznej powieści, portretującej powojenne losy tej części Europy – jest i ruch oporu w Niemczech, zimna wojna, Czarnobyl, upadek muru berlińskiego, brexit i pandemia." (Justyna Sobolewska, Polityka)
Ian McEwan: Lekcje / przeł. Andrzej Szulc, Wydawnictwo Albatros.www.olesno-bp.sowa.pl

DZIEŃ Z KSIĄŻKAMI WYDAWNICTWA ALBATROS.jpg

Noc Bibliotek - informacje również tutaj:
bibl­iote­kaol­esno­.pl
www.facebook.com