09.10.2023NOC BIBLIOTEK 2023

Noc Bibliotek za nami, emocje opadły, więc czas na krótkie podsumowanie
Z racji tego, że hasło przewodnie tegorocznej edycji Nocy Bibliotek brzmiało ABSURD NIE CZYTAĆ - imprezę rozpoczęliśmy od przeczytania wierszy Juliana Tuwima. Uczestnicy chętnie włączyli się w zabawę i zgłaszali chęć przeczytania obecnym wybrane utwory.
Po krótkim literackim wstępie zaprosiliśmy dzieci do podróży w przeszłość, a dokładniej do okresu PRL, gdzie królowały gramofony i rzutniki do wyświetlania bajek. Uczestnicy poznali kilka ciekawostek odnośnie tych retro sprzętów. I tutaj również wspólnie odczytaliśmy bajkę o Czerwonym Kapturku.
Kolejnym punktem Nocy Bibliotek były warsztaty z tworzenia biżuterii, które prowadziła Aleksandra Helios.
Dzieci pod czujnym okiem pani Oli stworzyły oryginalne, w niektórych przypadkach spersonalizowane bransoletki.
Następnie po krótkiej przerwie na małe co nieco, zaprosiliśmy uczestników zabawy do odebrania małych upominków oraz zakładek do książek.
Ostatnim punktem Nocy w bibliotece był seans filmowy, a jak film to obowiązkowo musiał mu towarzyszyć popcorn
Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę
a.jpg

t.jpg t