05.11.2014PIERWSZOKLASIŚCI W BIBLIOTECE

Biblioteka Publiczna w Grodźcu 29 października 2014 r. gościła dzieci z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Grodźcu, z wychowawczynią Panią Joanną Klijewską – Dziubek.
Ważnym celem spotkania było przygotowanie dzieci do świadomego korzystania z biblioteki i rozbudzenie zainteresowań książką, która nie tylko służy do nauki, ale może również miło wypełnić wolny czas. Mali uczniowie wzięły udział w pogadance na temat tego czym jest biblioteka oraz jak należy się w niej zachować. Poznały pracę bibliotekarza, dowiedziały się jakie zbiory można znaleźć w Naszej Bibliotece, oraz co trzeba zrobić aby zostać jej czytelnikiem.
Na zakończenie tej miłej wizyty dzieci wysłuchały kilka opowiadań Grzegorza Kasdepke – „Niesforny alfabet” oraz otrzymały w prezencie kolorowe zakładki do książek. Obiecały też, że będą chętnie odwiedzały bibliotekę i pewnie nie raz tu zajrzą.
Wycieczka do biblioteki została zorganizowana w ramach współpracy biblioteki publicznej z biblioteką szkolną na podstawie nowo zakupionych pozycji w ramach Programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych - Priorytet 2. IMG_1537.jpg IMG_1529.jpg

IMG_1537.jpg IMG_1537
jpg, 3.2 MiB, 4320x3240