03.11.2023Dofinansowanie z Instytutu Książki

Gminna Biblioteka Publiczna w Rychtalu jest Beneficjentem Programu Instytutu Książki "Kraszewski. Komputery dla bibliotek". Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy. W ramach zadania zakupiono: trzy komputery, 2 monitory, 2 klawiatury i myszy, słuchawki, skaner z oprogramowaniem oraz Gogle VR - 3 szt. Koszt ogółem zadania wynosił 34 200,00 zł, z tego 28 632,00 zł dofinansowania z Instytutu Książki.

IK_logo_2017.jpg IK_logo_2017