13.11.2023Spotkanie autorskie z Edytą Świętek

Spotkania autorskie zawsze są wyjątkowym wydarzeniem zarówno dla czytelników, jak i bibliotekarzy. Dlatego szczególną datą był dla nas dzień 9 listopada kiedy to w naszej Bibliotece odbyło się spotkanie z Panią Edytą Świętek – autorką powieści społeczno-obyczajowych, psyc­holo­gicz­nych­ oraz sag rodzinnych z historią w tle.
Podczas spotkania autorka opowiadała o początkach swojej pracy, a także o wydarzeniach i miejscach, które inspirują ją do pisania powieści. Z sentymentem wspomniała rodzimy Kraków oraz lata spędzone w Nowej Hucie. Wydarzenia przedstawione na kartach pięciotomowej sagi rodzinnej zatytułowanej „Spacer Aleją Róż” w znacznej mierze dotyczą wspomnień z dzieciństwa samej pisarki i realiów ówczesnego życia. Dzieje Szymczaków i Pawłowskich cieszą się taką popularnością, że znalazły swój dalszy ciąg w serii „Nowe Czasy”.
Spotkanie minęło w bardzo serdecznej atmosferze. Licznie przybyli goście mogli zadać autorce nurtujące ich pytania. Na zakończenie nie mogło zabraknąć wspólnych zdjęć i autografów na książkach oraz wpisu do bibliotecznej Kroniki. Na pamiątkę spotkania nasza biblioteka otrzymała z rąk pisarki egzemplarz powieści „Porywy namiętnych serc” ze specjalną dedykacją dla czytelników.
Bardzo dziękujemy Pani Edyta Świętek - pisarka za odwiedziny, otwartość i niezwykle interesującą i barwną opowieść o swojej twórczości. Wszystkich czytelników zachęcamy do czytania jej książek znajdujących się w zbiorach naszej biblioteki.
edyta-swietek.blogspot.com
www.biblioteka-gogolin.pl