Gminna Biblioteka Publiczna w Poraju
2023-11-6
14.11.2023Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
Poraj GBP

Z okazji Międ­zyna­rodo­wego­ Dnia Postaci z Bajek, zaprosiliśmy dzieci z Samorządowe Publiczne Przedszkole w Poraju Leśne Skrzaty📚🧙‍♀️
W poniedziałek odwiedziły nas dzieci z grup: Ananaski🍍, Myszki🐭, Żabki🐸 i Pszczółki 🐝, a we wtorek: Smerfy, Zajączki🐰 i Jagódki🫐.
Z okazji tego bajkowego święta przygotowaliśmy Teatrzyk Kamishibai, to japoński🇯🇵 papierowy teatr, znajdujący się w drewnianej skrzynce zwanej "butai".
W pierwszym dniu dzieci wysłuchały bajki pt.: "Calineczka"🌸, a w drugim: "O rybaku i złotej rybce"🐠, a następnie odpowiadały na zadawane im pytania. Oprócz tego dzieci kolorowały malowanki oraz zwiedziły całą bibliotekę.
Spotkanie połączone było również z akcją Mała książka - wielki człowiek realizowaną przez Instytut Książki.
Serdecznie dziękujemy Przedszkolakom i Paniom Przedszkolankom za przybycie:-