Biblioteka Miejska w Mrągowie
2023-12-6
18.11.2023Teatr przy Stoliku
Mrągowo BM

Już dziś zapraszamy na kolejny spektakl Teatru przy Stoliku!
W środę 6 grudnia (mikołajki :)) aktorzy Teatr Jaracza Olsztyn Wiesława Szymańska i Marcin Kiszluk odczytają sztukę Johna Murrell'a "Wspomnienie".
Sara Bernhardt – legenda francuskiego teatru przełomu XIX/XX wieku, gwiazda o randze światowej, zwana przez wielbicieli „boską”, po zakończeniu kariery, schorowana, samotna, z amputowaną nogą, ukryta przed światem w posiadłości na południu Francji – pisze wspomnienia o swoim burzliwym życiu zawodowym i osobistym. Powiernikiem tych zapisków jest jej wierny od lat sekretarz Pitou, który raz koryguje, raz uzupełnia wypowiedzi madame, a nierzadko, na jej życzenie… wciela się w postaci ważne w jej biografii.
Z tych spotkań wynikają sytuacje nierzadko tragikomiczne, którym towarzyszy jednak świetnie wydobyty przez kanadyjskiego dramaturga – smutek nieuchronności przemijania.
Słowo wstępne wygłosi Elżbieta Lenkiewicz.
Środa 6 grudnia godz. 18.00, sala Orbita (MCK), wstęp wolny
plakat — kopia.jpg