Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży
Długa 13
18-400 Łomża
2023-12-12
24.11.2023Igor Iwaszko – spotkanie autorskie 12.12.2023 r.
Łomża MBP

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Igorem Iwaszko 12 grudnia (wtorek) 2023 r. godz. 18.00 w Hali Kultury w Łomży.

Spotkanie poprowadzi Grzegorz Błachowski (Lasonauci)

Igor Iwaszko – z wykształcenia psycholog i fotograf. Z pasji fotografik. Zamienił życie w mieście na małą wioskę pośród biebrzańskich bagien, które jak sam mówi, są dla niego domem i treścią życia. Publikował zdjęcia i artykuły w prasie i w albumie „Dolina Biebrzy”, jego prace były wyróżnione ma ogólnopolskim konkursie fotografii ojczystej „Między niebem a ziemią” i prezentowane na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jest stypendystą Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, przewodnikiem biebrzańskim. Wydany tego roku autorski album fotograficzno-literacki to książka o biebrzańskiej przestrzeni, traktowanej jako istotna część człowieczej tożsamości – tej tutejszej … podlaskiej.

Grzegorz Błachowski (Lasonauci) – filolog i leśnik, przyrodnik, przewodnik. Z dzikimi, trudno dostępnymi przestrzeniami – takimi jak Biebrzańskie Bagna – związany od zawsze, co może na długo mu zostanie. Często zapatrzony w obrazy, które są klechdami, wierszami, drogami…

Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książki „Biebrzańskie drogi” oraz autorskich zdjęć wydrukowanych na płótnie. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa “Woda”.
iwaszko4-scaled.jpg

iwaszko4-scaled.jpg iwaszko4-scaled