27.11.2023Dzień Pluszowego Misia 2023

W 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki misia, dzień 25 listopada został ustanowiony Światowym Dniem Pluszowego Misia. „Nie obejdzie się bez misia…” pisała w wierszu Maria Czerkawska, a Miś Uszatek śpiewał, że „dzieci lubią misie, misie lubią dzieci…”. Sympatyczne niedźwiadki występują w wielu opowiadaniach, powieściach, wierszach i baśniach. Są tam najlepszymi przyjaciółmi dzieci, można z nimi porozmawiać, przeżywają ciekawe przygody i bywają najczęściej pluszowe.

Z okazji tego dnia do Gminnej Biblioteki Publicznej przyjechały „Motylki” i klasa I ze Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Czarnej Górze.

Fotorelacja: bibl­iote­kabu­kowi­na.pl