17.11.2014Andrzej Walter - spotkanie autorskie

Dzięki uprzejmości Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie w ramach poetyckiego listopada w Bibliotece Publicznej w Kleczewie odbyło się spotkanie z poetą Andrzejem Walterem. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. III Zespołu Szkół Pona­dgim­nazj­alny­ch w Kleczewie.

Andrzej Walter poeta, pisarz, publicysta, krytyk literacki i fotografik. Członek Krakowskiego Oddziału Związku Literatów Polski oraz Członek Stowarzyszenia Artystów Polskich w Krakowie. Opublikował sześć tomików poezji : Paryż, Miłość, Śmierć bogów, Tam gdzie rosną poziomki, Pesel. Na swoim koncie ma wiele wystaw i albumów poetycko-fotograficznych.

Młodzież wysłuchała jego historii życia i jego poezji z wielką uwagą i zaciekawieniem. Poeta opowiadał też o swojej drugiej miłości jaka jest fotografia. Zachęcał do odwiedzenia jego strony internetowej gdzie zamieścił wiele ze swoich wierszy oraz fotografii z wystaw. Po spotkaniu było wiele pytań , na które poeta - fotografik starał się odpowiedzieć jak najszczerzej i jak najdokładniej.

Andrzej Walter przekazał też kilka tomików poezji, które wzbogacą księgozbiór Biblioteki Publicznej w Kleczewie. Dziękujemy.

100_6813.jpg 100_6813