Miejska Biblioteka Publiczna im. J.Słowackiego w Tarnowie
2024-1-16
11.01.2024"Zamki małopolskie" - wystawa fotografii Stanisława Kusiaka
Tarnów MBP

W najbliższy wtorek 16 stycznia 2024 r. o godzinie 17:00 w Galerii Niebieskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie (ul. Krakowska 4) odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Stanisława Kusiaka pt: „Zamki małopolskie”.
Wśród uwiecznionych na fotografiach zamków możemy podziwiać Orle Gniazda na szczęście wciąż podziwiać Orle Gniazda – zamki na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, zamki karpackie, zamki Doliny Dunajca oraz oczywiście królewski Wawel.

STANISŁAW KUSIAK
(ur. 1970) mieszka w Zakliczynie w powiecie tarnowskim. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Fotografią zajmuje się od połowy lat 90-tych. Jest autorem kilku wystaw indywidualnych, z których ważniejsze to „Znaki zapytania” i „Poza kadrem”. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych, m.in.: „W hołdzie Hartwigowi”, „Darkscapes”, „Współodczuwanie – dialog”, „Akt w polskiej fotografii”. Jego prace publikowane były w wydawnictwach, takich jak: „The Best Photographers PhotoArt’ (Praga), „New Polish Nude Photography” (Poznań), „AKT w polskiej fotografii” (Kielce), „PhotoArt” - magazyn fotograficzny (Praga) i wielu innych. Od lat dokumentuje również za pomocą fotografii wydarzenia społeczno-kulturalne, zabytki architektury oraz lokalny krajobraz i zachodzące w nim zmiany, na potrzeby publikacji albumowych, książkowych, prasowych oraz internetowych. Jest autorem zdjęć do albumu „Zakliczyn - piękno światłem malowane”. W latach 1998 - 2008 brał udział w konkursach fotograficznych zdobywając nagrody i wyróżnienia.
Pracuje w Zakliczyńskim Centrum Kultury, gdzie stworzył Galerię PODDASZE promującą twórczość (nie tylko fotograficzną) zarówno początkujących, jak i bardziej znanych twórców.

Zamki Małopolski-plakat.jpg Zamki Małopolski-plakat
jpg, 420 KiB, 1389x1964